Середа, 25.04.2018, 06:34
ЗАПОРІЗЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Чи готовы ви усиновити дитину
Всього відповідей: 185
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Взаимодействие с местными СМИ » Взаимодействие с местными СМИ

Відповідь на запит кореспондента "Суботи плюс"
вих. №1532/03 від 02.08.2013 р.

Про надання інформації

 

ШановнаОльго Вікторівно!

         На Ваш запит від 31.07.2013 р. №74 повідомляємо, що в місті Запоріжжі діє Запорізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який був створений на підставі рішення Запорізької міської ради 28 січня 2004 року№ 36 "Про створення Запорізького міського центру соціальних служб для молоді”. З огляду на те, що в м. Запоріжжя не створені районні центри СССДМ, штатна чисельність працівників була збільшена до 15 осіб. Рішенням сесії Запорізької міської ради від 18.02.2011 № 68 «Про затвердження Положення про департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради» ЗМЦСССДМ віднесено до сфери управління Департаменту освіти і науки, молоді та спорту. За наказом департаменту  освіти і науки, молоді та спорту  від 05.04.2011 р.  № 66 «Про створення відокремлених структурних підрозділів» створено територіальні підрозділи відділу соціальної роботи ЗМЦСССДМ у районах міста та затверджено граничну чисельність працівників у кількості 29 осіб. Районні центри СССДМ в м. Запоріжжі відсутні. На виконання соціальних ініціатив Президента України (відповідно до листа Віце-прем’єр-міністра України - Міністра соціальної політики України від25.04.2012 р. № 228/0/15-12/56) до складу ЗМЦСССДМ з липня 2012 р. було введено 58 посад фахівців із соціальної роботи. Останні зміни до Положення про Запорізький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді затверджено рішенням Запорізької міської ради від 25.02.2012 р. № 45, визначено, що ЗМЦСССДМ належить до сфери управління Управління соціального захисту Запорізької міської ради. У лютому-березні 2013 року штатну чисельність фахівців із соціальної роботи збільшено до 114 осіб. В роботі штатним працівникам допомагають 39 волонтерів.

Фінансування діяльності Центру здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в рамках Міської цільової програми «Здійснення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім’ями м. Запоріжжя, які опинились у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги». Оплата праці посадових осіб місцевого самоврядування Центру проводиться відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 05.04.2006 р. № 104 (зі змінами і доповненнями). Заробітна плата фахівців із соціальної роботи нараховується відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 05.10.2005 р. № 308/519 (зі змінами і доповненнями).

Основною метою діяльності Центру є сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

При ЗМЦСССДМ створено та діє 7 спеціалізованих формувань:

1.      Служба соціальної підтримки сімей

2.      Консультативний пункт у пологових стаціонарах, жіночих консультаціях  та будинках дитини.

3.      Спеціалізоване формування Служба екстреної психологічної допомоги "Телефон Довіри»

4.      Спеціалізоване формування "Школа волонтерів ”

5.      Служба соціально-профілактичної роботи.

6.      Консультативний пункт у Комунальному закладі "Запорізький навчально-реабілітаційний центр-інтернат" Запорізької обласної ради

7.      Інформаційно-ресурсний центр.

Центр проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, шляхом їх виявлення, обліку та вивчення потреб, планування та визначення методів допомоги, надання соціальних послуг, забезпечення за необхідності соціального супроводу; сприяє розвитку та підтримці сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом: пошуку та підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та направленню їх на навчання; навчанню та підготовці кандидатів в опікуни та піклувальники за направленням служб у справах дітей; здійснює соціальне супроводження прийомних сімей; проводить у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій.

ЗМЦСССДМ надає психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, юридичні, інформаційні послуги.

У 2013р. фахівцямиіз соціальної роботи проінспектували 3151 сім’ю та особу нашого міста, які знаходяться в зоні ризику: вивчено соціально-побутові умови проживання, потреби членів сім'ї, проведено оцінку потреб дітей та поінформовано про послуги, які надають фахівці Центру.

На облік Центру взято 690 сімей (в яких виховується 738 дітей) у зв'язку з підтвердженням у них складних життєвих обставин і нездатністю самостійно їх подолати. Під соціальний супровід ЗМЦСССДМ взято 361сім’ю та особу, які перебувають у складних життєвих обставинах. Соціальний супровід - це робота фахівців, спрямована на здійснення соціальної опіки, допомоги та патронажу сімей та окремих громадян з метою подолання виниклих у них життєвих труднощів. Загальна кількість сімей та осіб знятих з соціального супроводу - 408, з них 334 - з позитивним результатом (82%).

Спеціалістами центру різним категоріям клієнтів надано близько 137000 послуг, у т.ч. сім’ям у складних життєвих обставинах – 42644, ін’єкційним споживачам наркотиків – 19 310, клієнтам служби екстреної психологічної допомоги «Телефон Довіри» - 2095, іншим категоріям клієнтів понад 30 000.

При всіх районних адміністраціях міської ради за І півріччя 2013 р. було проведено 29 засідань Дорадчих органів на яких розглянуто 83 особових справи.

За звітний період з пологових будинків надійшли повідомлення про 50 жінок, які мали намір відмовитися від новонароджених дітей. Завдяки проведеній роботі 35 дітей залишилися в сім'ї.

За вказаний період проведено 279 групових заходів (інформаційні акції, лекції, бесіди, відеолекторії, тренінги, семінари круглі столи, прес-конференції) з пропаганди здорового способу життя та профілактики негативних явищ для різних категорій клієнтів: школярі, студенти, засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, діти з опікунських та прийомних сімей, учні інтернатних закладів (охоплено 6127 осіб).

Також при міському центрі соціальних служб пройшли семінари-тренінги для кандидатів в опікуни/піклувальники м. Запоріжжя. Навчено 5 кандидатів у прийомні батьки, а також 20 осіб, які виявили бажання взяти в свою сім'ю на виховання дітей, позбавлених батьківського піклування. Основна мета тренінгу - сформувати усвідомлене рішення у людей взяти під опіку у свою сім'ю дитину-сироту. Протягом звітного періоду в прийомні сім'ї влаштовано 6 дітей. Станом на 01.08.2013 р. в м. Запоріжжя функціонує 12 прийомних сімей, в яких виховується 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Заходи реалізуються відповідно до плану роботи та «Програми заходів місцевого значення ЗМЦСССДМ стосовно дітей, сім’ї та молоді», затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 25.02.2013 р. № 25.На виконання програми проведено заходи до Міжнародного дня сім’ї, Дня пам’яті померлих від ВІЛ/СНІДу, Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням. Програмою передбачено проведення у жовтні-грудні 2013 року інформаційної акції з питань попередження насильства в сім’ї, популяризації волонтерського руху в територіальній громаді, заходу до Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми тощо.


Категорія: Взаимодействие с местными СМИ | Додав: Lex_xxxl (05.08.2013)
Переглядів: 419 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018Конструктор сайтів - uCoz