Спеціалістами Центру проконсультовано 116 жінок, які мали намір або ризик відмови від новонародженої дитини. В результаті проведеної роботи 97 жінок залишили дитину на виховання в родині, що становить 83,62% від тих, що проконсультували. Порівняно з 2013 роком даний показник збільшився на 14,31% (у 2013 році з 88 жінок у родині дитину залишила 61 або 69,31%).
Соціальні робітники зазначають, що частіше дітей у родині залишають мешканки обласного центру – 86,58%, в той час як жительки області більше відмовляються від новонароджених немовлят – 23,52% (з 34 жінок, які народжували дитину в пологових будинках м. Запоріжжя та обласному перинатальному центрі, вісім (23,52%) відмовились від немовлят.
Серед причин через які малюки залишаються на виховання держави - небажана вагітність, соціально-економічні проблеми, відсутність житла, захворювання матері, вроджені фізичні вади дитини.
Спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також проводилась робота з близьким оточенням породіль, групові інформаційно-просвітницькі заходи з питань попередження сімейного насильства, формування навичок відповідального батьківства, здорового способу життя тощо.
Спільно зі службою (управлінням) у справах дітей Запорізької міської ради розроблено пам’ятку для батьків новонародженої дитини. Це дозволяє жінці, яка перебуває у складних життєвих обставинах, самостійно повернутися до питання пошуку шляхів подолання з ситуації що склалася.
|